Добредојдовте во светот каде што сите сме познати.Забавувајте се!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Тој или таа

Go down 
АвторПорака
NeSe

NeSe

Број на мислења : 243
Age : 25
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Тој или таа   Сре Мар 11, 2009 9:18 pm

Бидејќи оваа игра сите ја знаете да почнеме!
Мариана Еспосито/Педро Ланзани

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
valer4e
Admin
Admin
valer4e

Број на мислења : 165
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Сре Мар 11, 2009 11:10 pm

Angelina Jolie/Brad Pitt

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elen4e

Elen4e

Број на мислења : 66
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Чет Мар 12, 2009 7:39 pm

ама Валер4е ти треба да кажеш тој/таа бидејќи така постави Несе па после ти да кажеш ангелина јоли и брад пит па зато еве за од несе велам таа а за од Валер4е пак...таа

Еугениа Суарез/Николас Риера
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e

Број на мислења : 303
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Чет Мар 12, 2009 7:50 pm

таа
Ешли/Зек

_________________

Ashley Tisdale the best forever!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://famousworld.macedonianforum.net
NeSe

NeSe

Број на мислења : 243
Age : 25
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Пет Мар 13, 2009 10:45 pm

toj
flor/fede

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e

Број на мислења : 303
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Пет Мар 13, 2009 11:18 pm

тој
ванесса/лукас

_________________

Ashley Tisdale the best forever!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://famousworld.macedonianforum.net
valer4e
Admin
Admin
valer4e

Број на мислења : 165
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Саб Мар 14, 2009 12:16 am

еј па извинете ама погрешив Very Happy
тааааа
Leona Lewis/Leonardo DiCaprio Very Happy

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Elisa

Elisa

Број на мислења : 57
Age : 23
Registration date : 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Саб Мар 14, 2009 1:38 am

Хмм ајде тој

Пинк/Брајан Адамс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NeSe

NeSe

Број на мислења : 243
Age : 25
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Саб Мар 14, 2009 12:02 pm

taa
orlando blum/shakira

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
Elisa

Elisa

Број на мислења : 57
Age : 23
Registration date : 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Саб Мар 14, 2009 12:48 pm

Тој

Блејк Ливли/Пен Бедгли
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
valer4e
Admin
Admin
valer4e

Број на мислења : 165
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Нед Мар 15, 2009 7:53 pm

neznam

Paola Rej/Huan Alfonso Batista Very Happy

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viki

viki

Број на мислења : 35
Registration date : 2009-03-14

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Нед Мар 15, 2009 9:43 pm

Paola Rej

Justin Timberlake/Rihana
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e

Број на мислења : 303
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Нед Мар 15, 2009 11:11 pm

тој
Danna Garcia/Christian Meier

_________________

Ashley Tisdale the best forever!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://famousworld.macedonianforum.net
valer4e
Admin
Admin
valer4e

Број на мислења : 165
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Пон Мар 16, 2009 5:45 pm

Таа

Enriqe Englesias/Lady Gaga

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NeSe

NeSe

Број на мислења : 243
Age : 25
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   Чет Мар 19, 2009 10:10 pm

i 2 ta
venessa/ashley

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тој или таа   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тој или таа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Famous world :: Оф топик :: Форумски игри-
Отиди до: