Добредојдовте во светот каде што сите сме познати.Забавувајте се!
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Плати

Go down 
АвторПорака
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e

Број на мислења : 303
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Плати   Чет Мар 12, 2009 2:40 pm

Тука ке се земаат плати секоја недела
Админи - 100.000$
Модератори - 50.000$
Пеачки - 10.000$
Глумици - 10.000$
Новинари - 10.000$
Платите се зимаат така што тука ке напишете зедов

_________________

Ashley Tisdale the best forever!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://famousworld.macedonianforum.net
Dijan4e
Admin
Admin
Dijan4e

Број на мислења : 303
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Плати   Пон Мар 16, 2009 6:03 pm

Зедов плата за: новинар,админ,пеачка и глумица

_________________

Ashley Tisdale the best forever!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://famousworld.macedonianforum.net
valer4e
Admin
Admin
valer4e

Број на мислења : 165
Registration date : 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Плати   Пон Мар 16, 2009 6:07 pm

Јас седов плата за админ, новинар, пеачка и глумица

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NeSe

NeSe

Број на мислења : 243
Age : 25
Местолокација : *SkOpJe*_*DrAcEvO*SiTy*
Registration date : 2009-03-11

ПишувањеПредмет: Re: Плати   Вто Мар 17, 2009 8:13 pm

zemav plata 8000$ za pecka novinarka modelator i glumica

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Плати   

Вратете се на почетокот Go down
 
Плати
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Famous world :: Shopping centar :: Банка-
Отиди до: